Genelİncelemeler

Türkleri Konu Alan Filmler – Türk Tarihini Konu Alan Filmler

Türkleri konu alan filmler listesini; tarihe tanıklık etmek ve tarihte yaşanan olayları öğrenmek için tercih edebilirsiniz. İster ailenizle ister sevdiklerinizle izleyebileceğiniz bu filmler; sizleri macera ve aksiyon dolu bir zaman yolculuğuna çıkaracak. Tarihte yaşanan savaşlar, gerçek olaylardan esinlenilen hikayeler ve daha pek çok konunun beyaz perdeye uyarlanması ile ortaya çıkan bu filmleri izlerken; bazen duygulanacak bazen coşkuya kapılacak ve bazen de gururlanacaksınız.

Son Umut

Türkleri Konu Alan Filmler

Türkleri konu alan filmler arasında yer alan bu film; ünlü oyuncu ve yönetmen Russell Crowe tarafından beyaz perdeye uyarlanmıştır. Üç oğlunu Kurtuluş Savaşına gönderen çiftçi Connor; uzun süre oğullarından haber alamamıştır. Bu yüzden Türkiye’nin yolunu tutan babaya; Türkiye macerasında ve oğullarını bulmasında Hasan ve Cemal adında iki Türk subayı yardım edecektir.

Fetih 1453

Türkleri Konu Alan Filmler

Bizans’ın son toprağı olan Konstantinapolis’i alarak bir çağı kapatıp bir çağı açan Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u nasıl fethettiğini anlatan bir tarih filmidir. Bu kahramanlık öyküsünü, 3 boyutlu görseller ile süsleyen film; İstanbul’un fethi süresinde yaşanan tüm olayları gözler önüne seriyor.

Çanakkale 1915

Türkleri Konu Alan Filmler

1.Dünya Savaşının patlak vermesi ile Anadolu’nun eli silah tutan tüm gençleri cephelere gönderilir. Bu askerle arasında yer alan Veli ve Mehmet Ali ise Conk Bayırında büyük bir cesaret ve inançla savaşırlar. Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki 19. Tümen’e gönderilen Mehmet Ali, Veli ve daha nice genç asker; Fransız ve İngilizlere Çanakkale’nin geçilmez olduğunu üstün cesaretleri ile gösterirler.

Çanakkale Yolun Sonu

Türkleri Konu Alan Filmler

Türkleri konu alan filmler arasında yer alan bu filmin konusu; 1.Dünya Savaşının en çetin cephelerinden bir olan Çanakkale’de savaşan askerlere destek amaçlı giden Hilal-i Amber cemiyetinde bulunan Muhsin; oldukça keskin bir nişancıdır. İngiliz askerlerini teker teker indirmesi ile tüm cepheye adını duyursa da Muhsin’e karşı İngiliz kuvvetlerinden karşı saldırı gecikmeyecektir.

120

Türkleri Konu Alan Filmler

Birinci Dünya Savaşı tüm hızı ile devam ederken sınır birliklerde bulunan cephelerin cephanelikleri tükenmiştir. Bu zorlu kış şartlarından dolayı ordu, Van halkından yardım talep eder. Cephanelik stokları mevcut olsa da bu cephanelikleri Ordu’ya ulaştıracak tüm erkekler ülkenin dört bir yanında savaşmaktadır. Van’ın çocukları; vatan ve millet aşkı ile cephaneliği götürmek için gönüllü olur. 12-17 yaş arası 120 çocuk; cephaneliklerin Sarıkamış’a nakledilmesi için yola koyulur.

Önerilen Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir