Kategori:Okul

GenelOkul

Ders Çalışma Yöntemleri

Ders çalışma yöntemleri denildiğinde özellikle pek çok öğrencinin aklına sabahlara kadar masa başında bel ağrıtmak ya da dirsek çürütmek gelebilir ancak bundan çok daha kolay pek çok yöntem bulunmakta.
Bu basit yöntemlerin en başında günlük olarak ders çalışmak gelse de birçok öğrenci günlük ders çalışma işinden haz etmediği için, genellikle, hele de sınavlar söz konusu olduğunda çalışmayı son güne bırakıyor. Ancak son güne bırakmak iyi olmadığı gibi, bilgiler durumu kurtarmak adına ezberlendiği için, ne yazık ki kalıcı da olmuyor.
Kolay, pratik ve çok da uğraş gerektirmeyen birkaç ders çalışma yöntemini, yazının devamında bulabilirsiniz.

Kendimizi Değerlendirelim

Test

Birçok kişi hoşlanmaz ancak, ders çalışma yöntemleri arasında belki de tercih edilmesi gereken en kolay ve en zahmetsiz yöntem test çözmektir.
Evet. Özellikle basit olan deneme sınavları ile başlayarak günde bir tane bile olsa test çözmek, konuları hızlıca tekrar etmenize yardımcı olacağı gibi, her testte artarak devam eden net sayısını gördükçe kendinize olan güvenin de yerine gelmesini sağlayacaktır. Hayatta bir sınav değil mi nihayetinde?
Test çözmekten ya da denemelerde sürekli azalarak ilerleyen net sayılarından bunalıyorsanız, önceliği sevdiğiniz ya da iyi olduğunuz derslere verebilirsiniz. Testleri kalem ve kâğıt ile çözmek istemiyorsanız internet üzerinden denemelere katılabilir hem sosyalleşip hem kendinizi değerlendirebilirsiniz.
Bu arada, konsantre olmanızı sağlamak amacı ile müzik dinlemek isteyebilişiniz ancak testin ortasında kendinizi konser verirken bulmak istemiyorsanız, dikkatinizi teste yönlendirmenizi tavsiye edebiliriz.

Kitaplar ve Bulmacalar

Sesli kitap

Artık hemen her gencin elinde akıllı telefonlar ve o telefonların içinde de sayısız oyun var. Konu nede buradan devam ediyor derseniz, o akıllı telefonların ders çalışma yöntemleri konusunda ne kadar yardımcı olabileceğini hatırlatmak istiyoruz.
Ne zaman ders çalışmaya başlasanız anne ya da babanız odaya girip o 5 dakikalık mola sürecinde elinizde telefon ile sizi yakalıyor ve düşük sınav notlarınız için her zaman telefonunuzu suçluyorsa, telefonu daha faydalı oyunlar ve uygulamalar ile doldurma zamanı gelmiş demektir.
Bilindiği gibi, her işletim sisteminin kendine ait bir uygulama marketi ve bu marketler içerisinde de sayısız oyun ve uygulama var. Özellikle ezber yapmakta ve kelime ezberlemekte zorlanıyorsanız ya da hatırlama problemleriniz varsa, kelime bulmacası oyunlarını deneyebilirsiniz.
Sanal kitapçıklar indirebilir, hele de kitap okumaktan hoşlanmıyor ancak biri size okuduğunda keyif alıyorsanız, sesli kitap uygulamalarından yardım alabilir ve dinlerken not tutarak kendi ders çalışma ortamınızı yaratabilirsiniz.


Unutmayın. Çalışmadan başarmak insanlara özgü bir durum değildir. Son güne bırakmamaya ve sıkışmamak adına günlük tekrar yapmaya özen gösterin.

Önerilen Yazı

fatih vpn iphone fast vpn
16Mar
GenelOkul

Fatih VPN IPhone – Fast VPN

iPhone – Fatih VPN Merhaba sizin için fatih ağında çalışan vpnleri derledim ve ayrıntılı şekilde anlattım umarım işinize yarar 🙂 Aslında fast vpn kurulumuda çok kolay yinede...

blank
14Mar
GenelOkul

Fatih VPN iPhone – Ufo VPN

Fatih VPN – iPhone Merhaba sizin için fatih ağında çalışan vpnleri derledim ve ayrıntılı şekilde anlattım umarım işinize yarar 🙂 Aslında ufo vpn kurulumu çok kolay yinede...

blank
12Mar
GenelOkul

Fatih VPN – eProxy

Fatih VPN – eProxy Merhaba sizin için fatih ağında çalışan vpnleri derledim ve ayrıntılı şekilde anlattım umarım işinize yarar 🙂 Başlamadan Önce En Çok Sorulan Sorular Fatih VPN...

blank
10Mar
GenelOkul

Fatih VPN – HTTP Enjektör

Fatih VPN – Http Enjektor Merhaba sizin için fatih ağında çalışan vpnleri derledim ve ayrıntılı şekilde anlattım umarım işinize yarar 🙂 Başlamadan Önce En Çok Sorulan Sorular...