Kategori:Nasıl Yapılır

GenelNasıl Yapılır

PANDEMİ 3.FAZ DESTEĞİ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Pandemi 3.Faz Desteği Nedir?

Pandemi 3. Faz Desteği, dünya çapında birçok ülkeye yayılarak pandemi haline gelen COVİD-19’un meydana getirdiği tahribat ve olumsuzlukları ortadan kaldırmak için belirli şartlar kapsamında verilen maddi destek projesidir. Her aileden bir kişinin başvurabildiği pandemi destek projesine başvurular devam etmektedir. Başvurular E-DEVLET Kapısı üzerinden gerçekleştirilmektedir. TC kimlik numarasının son hanesine göre belirli günlerde başvuru yapılabilen 3. Faz desteği, birçok aileye maddi açıdan umut kapısı olmaktadır.

Pandemi 3. Faz Desteği Ne Kadardır?

Halkı ferahlatmak ve pandeminin olumsuzluklarını ortadan kaldırmak için düzenlenen bu projenin maddi desteği 1000 TL’dir. Olumlu sonuçlanması durumunda başvuru ekranında belirttiğiniz banka hesabına yatırılan ya da herhangi bir PTT şubesinden alabileceğiniz 3. Faz desteği, bir defaya mahsus olmak üzere verilmektedir. Vatandaşlara devlet tarafından yapılan bu maddi desteğin herhangi bir geri ödeme durumu söz konusu değildir.

Pandemi 3. Faz Desteğine Nasıl Başvuru Yapılır?

Destek projesinden yararlanmak için öncelikli olarak E-DEVLET şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer elinizde siz ait E-DEVLET şifresi yoksa PTT şubelerine giderek ücretli bir şekilde şifre alabilirsiniz. Şifre aldıktan sonra E-DEVLET’e girerek Pandemi Destek 3. Faz Başvurusu ekranına gelmeniz gerekmektedir. Başvuru ekranına geldikten sonra öncelikle kendi kişisel bilgilerinizi, ardından aile üyelerinizin kişisel bilgilerini girmeniz gerekmektedir. Bunların dışında sizden;

  • Son elektrik faturanız
  • Son su faturanız
  • Son doğalgaz faturanız
  • Kirada iseniz aylık kira ücretiniz
  • Daha önce sosyal destek alıp/almadığınız
  • Herhangi bir yatırım ya da birikiminizin olup/olmadığı

gibi bilgiler istenmektedir. Bu bilgileri ilgili yerlere yazdıktan sonra başvuru ekranı üzerinde bulunan ve desteğin yatacak olduğu banka hesabınızı girmeniz gerekmektedir. Herhangi bir banka hesabınız yoksa bu alanı boş bırakabilirsiniz. Pandemi 3. Faz Desteği onaylanması durumunda herhangi bir PTT şubesine giderek maddi yardımınızı alabilirsiniz.

Başvuru ekranının en alt bölümünde ise neden bu maddi destek projesinden yararlanmak istediğinizi yazabileceğiniz kutucuk bulunmaktadır. Bu kutucuğu doğru bilgilerle doldurarak ‘’başvuruyu tamamla’’ seçeneğine tıklayarak başvurunuzu tamamlamak için 2. adıma geçebilirsiniz.

adımda daha önce doldurduğunuz alanlar tek ekranda karşınıza gelmektedir. Bu aşamanın amacı başvurunuzda herhangi bir eksiklik ya da yanlışın olup olmadığını kontrol etmenizi sağlamaktır. Bu adımı da başarı ile geçtikten sonra başvurunuzu tamamlamış olacaksınız.

Pandemi 3. Faz Desteği Başvurusu Nasıl Sorgulanır?

Başvurusunu tamamlamış kişiler için herhangi bir sorgulama ekranı bulunmamaktadır.

Başvuru yapan vatandaşlar TC kimlik numarasının son hanesine göre belirlenen günlerde başvuru yaptığı ekrana giriş yaparak sorgulama yapabilmektedir. Bu ekranda başvuruların son durumları gözükmekte olup, sadece başvuru yapıldığı gün ve hafta sonları aktif hale gelmektedir.

Pandemi 3. Faz Desteği başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşlara yine sistem üzerinde bir tarih verilmektedir. Açıklamada erilen tarihte maddi desteğiniz banka hesabınıza aktarılacaktır ibaresi bulunmaktadır. 1000 TL desteğiniz başvuruda belirttiğiniz İBAN numarasına yatırılmaktadır. Ancak aksaklık olup yatırılmaması durumda da PTT şubesinden elden olarak teslim alınabilmektedir.

Pandemi 3. Faz Desteği başvurusu olumsuz sonuçlanan vatandaşlar için maalesef farklı bir başvuru bulunmamaktadır. Olumsuz sonuçlanan başvuru ekranlarında ‘’başvurunuz olumsuz sonuçlanmıştır’’ ibaresi bulunmaktadır. Farklı bir aile üyesi üzerinden başvuru yapılması herhangi bir şeyi değiştirmeyecek, cevap yine olumsuz olacaktır. Ancak olumsuz cevap alan vatandaşlar, CİMER üzerinden maddi, manevi yardım desteğinde bulunabilir ve bu başvurunun yaşanılan şehirdeki sosyal destek kurumlarına aktarılmasını sağlayabilmektedir. Pandemi 3. Faz Desteği başvurusunun olumsuz sonuçlanması CİMER üzerinden yapılacak olan başvuruları etkilememektedir.

Önerilen Yazı

19Nis
GenelNasıl Yapılır

Windows 10 Etkinleştirme (Resimli Anlatım)(Programsız)

Windows 10 açık ara farkla en çok kullanılan işletim sistemidir ki çoğu bilgisayarda standart olarak gelir. Bende bu yazımda Windows 10 etkinleştirme nasıl yapılır onu anlatacağım....

blank
06Mar
GenelNasıl YapılırPopüler İçerik

.HEIC Dosyalarını JPG’e Dönüştürme

HEIC Dosyalarını JPG’e Dönüştürme IOS cihazlara IOS 11 ile bilrikte getirilen Yüksek Verimli Görüntü Biçimi yani HEIC Apple’ın geliştirdği yeni nesil bir görüntü biçimidir...