Genelİncelemeler

Dizi İncelemesi – Teen Wolf

Teen Wolf 5 Haziran 2011’de yayınlanmaya başlayan ve 25 Eylül 2017’de final yapan bir doğaüstü fantastik dizisidir. 100 bölümü vardır ve hepsi 40-45 dakika sürmektedir. Teen Wolf dünyanın en ünlü ve çok izlenen dizileri arasındadır. Tüm dizi ve film severler tarafından izlenmiş, izlenmese bile kendinden bahsettirmiştir. Tyler Posey, Crystal Reed, Tyler Hoechlin, Dylan O’Brien gibi genç oyuncuların adını dünyaya duyurmuş, oyunculuk kariyerlerinde büyük bir yükseliş yaşamalarına neden olmuştur. Teen Wolf dizisinin ilk gösterimi bile 2 milyondan fazla izlenmiş, daha sonraki sezonlarda bu sayı kat be kat artmıştır. Dizi daha çok gençler tarafından sevilen bir dizi olarak bilinse de izleyenlere Teen Wolf’un her kitleye hitap ettiği, herkese kendini sevdirebileceğini göstermiştir. Dizimizin konusu diğer doğaüstü dizi/filmlere benzese de küçük detaylar ile hepsinin önüne geçmekte ve en sevilen dizilerden biri olmaktadır. İsterseniz size biraz dizinin konusundan ve karakterlerinden bahsedeyim.

Konusu

Teen Wolf

Scott McCall sıradan bir lise öğrencisidir. Derslerinde başarılı değildir, lakros takımındadır ama kadroya hiçbir zaman seçilemez ve kızlar konusunda şansı hiç iyi gitmiyordur. Bir gün en yakın arkadaşı Stiles ile ormanda dolaşırken bir kurtadam tarafından ısırılır. En başta ne olduğunu anlayamayan Scott bir süre sonra ısırılılmanın etkilerini ve kurtadama dönüşmenin kendisini nasıl değiştirdiğini yavaş yavaş fark eder. Stiles Scott’a araştırarak destek olmaya çalışırır ama bu yeterli olmaz. Bir gün Derek adında daha önceden ısırılmış bir kurtadam ile tanışırlar. Derek Scott’u eğitmeye ve onu kontrol altında tutmaya karar verir. Ama hiçbir şey beklenen gibi olmayacak, her şey birbirine girecektir. Scott bir süre sonra kurtadamlığın sadece pozitif yönleri olmadığını, başının nasıl büyük bir belada olduğunu anlayacaktır.

Peki Hangi Kitleye Hitap Ediyor?

Teen Wolf

Her kitleye hitap eden bu diziyi izlemenizi herkese tavsiye ederim. Teen Wolf hem fantastik hem romantik hem de korku dizisi özellikleri gösterdiğinden size her duyguyu yaşatacak, vaktinizi boşa harcamadığınızdan emin olmanızı sağlayacaktır. Dünyada bu dizinin fanı olan 5 milyondan fazla insan da bunun kanıtı niteliğindedir. Herkese iyi seyirler dilerim.

Önerilen Yazı

17 Yorum “Dizi İncelemesi – Teen Wolf

  1. blankTalat Reply

    Çok eskiden izlemiştim gerçekten güzel bir dizi bazen monotonlaşıyor ama bir şekilde tekrar sizi bağlıyor kendine

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir