Genelİncelemeler

Dizi İncelemesi – La Casa De Papel

  • Not: Azıcık spoiler var

Hikaye

İspanyol yapımı olsa da Netflix platformunda kendini gösteren La Casa De Papel adlı dizi toplamda 4 sezondan oluşmaktadır. Bu yapım içerisinde detaylı bir planlama sonrasında İspanya tarihinin gelmiş geçmiş en büyük soygununu yapmak isteyen ekibin yaşadıklarından bahsedilmektedir. İşlerinde fazlasıyla uzman olan 8 suçlunun yanı sıra soygun planını gerçekleştiren Profesör karakteri; İspanya Kraliyet Darphanesi’ni soymak adına girişimlerde bulunacaklardır. Bu süre içerisinde her olasılığı dikkate alacak olan Profesör; planları da an be an takip edecek ve darphaneye kendilerini kilitleyen arkadaşlarının yanında olacaktır. Ancak hiç hesaba katmayacakları olaylar da gelişme gösterecektir.

la casa de papel

Dizinin ikinci sezonunda ise ilk soygundan sonra gizli saklı bir hayat yaşayan karakterlerin yerleri tespit edilmiştir. Bu tespit sonrasında her birinin bulunduğu noktalara baskınlar yapılacaktır. Rio karakterinin yakalanmasıyla beraber; ekip yine Profesör önderliğinde toplanacak ve hiç beklenilmeyen bir soygun planı yapmak adına da girişimlerde bulunacaklardır. Soygun planları esnasında da titiz davranış sergileyecek olan karakterlerin yine başları dertten kurtulmayacaktır. La Casa De Papel kapsamında olay örgüsü bu şekilde kendini gösterebilecek ve genel itibarıyla da dizi izleyici kitlesinin genel olarak ilgisini çekebilecek bir yapım olarak görülebilecektir. Bundan dolayı da izleyici kitlesinin halen daha takip ettiği bir yapım olarak görülmektedir.

la casa de papel

Başlıca İsimler

La Casa Del Papel adlı dizi içerisinde yer alan isimler de bu dizinin etkisini ortaya koymasında önemli bir yer almaktadır. Alvaro Morte (Profesör), Ursula Cobrero (Tokyo), Itziar Ituno (Raquel), Pedro Alonso (Berlin), Miguel Herran (Rio) ve Luka Peros (Marsilya) karakterleri dizide yer almaktadır. La Casa De Papel kapsamında yönetmen olarak öne çıkan isim olarak ise Alex Pena kendini göstermektedir. Gerilim ve suç ögelerini sık sık lanse eden bir olay örgüsüne sahip olan bu yapım, geçen yılın en başarılı dizileri arasında sayılmaktadır. Yeni sezonuyla da halen daha etkisini hissettiren bir dizi projesi olarak da görülen bir proje olarak adından söz ettirmektedir. Yaş veya cinsiyet fark etmeden hepimizin izlemesi gereken bu yapımı tavsiye eder, iyi seyirler dilerim.

Önerilen Yazı

10 Yorum “Dizi İncelemesi – La Casa De Papel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir